Pomysł na aktywny weekend w okolicach Wrocławia – spływ pontonowy w Bardo

W samym Wrocławiu i jego okolicach mamy bardzo dużo możliwości aktywnego spędzenia czasu. Jednym z najprzyjemniejszych opcji spędzania wolnego czasu (szczególnie w upalny dzień) jest spływ kajakowy lub też spływ pontonowy. Taką możliwość znajdziemy w Rafting Bardo. Co warto o nim wiedzieć i jak wygląda taka zabawa?
splyw pontonami

 1. Bardo – dojazd
  Bardo leży ok 80 km od Wrocławia. Przejazd samochodem zajmie nam to niewiele ponad godzinę. Jeśli nie mamy samochodu, nie ma się co martwić. Do Bardo bez problemu dojedziemy pociągiem dolnośląskich linii kolejowych – stacja kolejowa jest niedaleko miejsca spływu (normalny bilet to koszt ok 36 zł w 2 strony). Tym samym miejsce to jest dostępne dla każdego.
  bardo 6
 2. Ponton czy Kajak
  Rafting Bardo ma w swojej ofercie zarówno pontony, jak i kajaki. Tak naprawdę do wyboru do koloru. Do pontonu wejdzie między 3 a 7 osób. Im więcej tym weselej (ale nie zawsze łatwiej :)). Pontony są wygodne i posiadają dodatkowo pasek na stopę, który daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Co więcej, tego typu pontony to te same, które używane są przez WOPR, więc jakość 1 klasa. Kajaki są standardowo 2 osobowe (wyjątek – 2 osoby dorosłe plus 1 dziecko) i również cechują się wysoką jakością.
  bardo 1 bardo 4
 3. Sam spływ
  Jak wygląda cała zabawa? Otóż spływ rezerwujemy na konkretną godzinę i najlepiej być 20 min wcześniej. Ok, mamy konkretną godzinę, jesteśmy na miejscu i co dalej? Samochód zostawiamy na parkingu, udajemy się zapłacić, podpisać zgody, a następnie dostajemy kamizelki i autobusem zawożą nas do miejsca rozpoczęcia spływu. Tam następuje krótkie szkolenie, dostajemy wiosła i wsiadamy do pontonu/kajaku. Spływ ma długość ok 15 km i trwa ok 3h. Nie jest trudny, a wręcz przyjemny i relaksujący. Warto tu jednak zaznaczyć, że wiosłować jednak trzeba 🙂 Będzie idealną formą rozrywki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
  Jedno jest ważne – w jednym miejscu trzeba przenieść kajak/ponton na ok 50m. Są tam jednak pracownicy, którzy zawsze chętnie pomogą.
  Powrót jest do miejsca, z którego ruszyliśmy autobusem.
  bardo 3
 4. Atrakcje poza  Spływem
  Po skończonym spływie nie ma co wracać do domu. Na miejscu można zjeść pysznego pstrąga, kiełbaskę, frytki czy burgera. Poza tym można usmażyć własną kiełbaskę na ognisku (można wynająć palenisko na grupę osób).
  Oprócz posiłku można postrzelać do celu, a dzieciaki mogą poskakać w dmuchanym zamku.
  bardo 5
 5. Cennik
  Ceny spływu jak za 3h zabawy nie są wysokie. Za miejsce w pontonie lub kajaku zapłacimy średnio od 39 do 44 zł. Są także bilety grupowe oraz zniżki dla dzieci oraz osób starszych.
  bardo 5

Więcej informacji o spływie znajdziecie na stronie.
zdjęcia: www.raftingbardo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.