Kurs survivalu – jak do tego podejść?

Survival, czyli sztuka przetrwania w trudnych warunkach, jest coraz bardziej popularna w Polsce. Uczy ona nie tylko radzenia sobie w trudnych sytuacjach, które mogą nieoczekiwanie spotkać nas w terenie dzikim, ale także zwiększa pewność siebie, kreatywność w rozwiązywaniu problemów i odporność na stres. Ogólnie daje nam narzędzia, które sprawią, że będziemy dużo bezpieczniejsi podczas naszych wypraw w teren. Jak przygotować się na kurs survivalu tak, aby wynieść z niego, jak najwięcej wiedzy i umiejętności? Oto kilka porad, dzięki którym znajdziesz odpowiedni dla siebie kurs survivalu, dobrze się do niego przygotujesz i wyniesiesz z niego najwięcej.

Szkolenie Survivalowe

1. Odpowiedz sobie na pytanie, jaki jest Twój cel.
Zastanów się, dlaczego chcesz wziąć udział w szkoleniu survivalowym.
•Czy szukasz przygody i chcesz przełamać swoje bariery i po prostu jak najlepiej się bawić?
•A może najbardziej interesuje Cię kontakt z naturą i odcięcie się od codziennej rutyny?
•Czy chcesz nauczyć się praktycznych i realnych umiejętności przetrwania?
Każda opcja jest dobra i nie powinieneś zastanawiać się, która jest “najlepsza”. Najlepsza jest ta, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Jeżeli chcesz po prostu dobrze się bawić, to powinieneś wybrać kurs w stylu Beara Gryllsa, gdzie będziesz mógł biegać, wspinać się, skakać i ogólnie uprawiać survival “jak na filmie”. Jeżeli chcesz po prostu odpocząć na łonie natury, to od kursu survivalu lepsze by było po prostu wykupienie wycieczki z przewodnikiem po terenie, jaki chcesz zobaczyć. Kurs survivalu jest przeważnie stacjonarny. Nie pokonuje się na nim dużo odległości i przez to zwiedzania jest w nim mało. Jeżeli natomiast chcesz nauczyć się realnych technik przetrwania, powinieneś wykupić udział w szkoleniu survivalowym. To szkolenie survivalowe właśnie skupi się na realnym ćwiczeniu umiejętności i technik w sztuce przetrwania. Nie tylko na ich demonstrowaniu, ale również na doprowadzeniu do tego, abyś i Ty mógł je dobrze wykonać. Zwłaszcza w trudnej sytuacji.
Kurs Survivalu

2. Dobierz odpowiednią odzież i sprzęt survivalowy (jeżeli masz).
Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z survivalem, to najprawdopodobniej nie posiadasz całego arsenału różnorakiego sprzętu survivalowego. Wówczas, wybierając się na szkolenie powinieneś zadbać jedynie o odpowiednie ubranie dostosowane do panujących warunków. Powinieneś również na szkolenie survivalowe przeznaczyć takie ubranie, którego nie szkoda Ci będzie pobrudzić. Na typowym kursie survivalu nie będziesz się czołgać ani skakać przez błoto. Jednak przy wykonywaniu różnych technik takich jak rozpalanie ognia czy budowa szałasu, najprawdopodobniej się pobrudzisz. Ważny jest też jakiś plecak, w którym miałbyś jedzenie, picie i ewentualnie dodatkowe ubrania na zmianę lub dowarstwienie się w razie jakby było zimniej niż myślałeś. Pozostały sprzęt survivalowy powinien być zapewniony przez firmę prowadzącą szkolenie survivalowe. Istnieje tak zwana “Święta Trójca” survivalowa, czyli trzy sprzęty, które najczęściej stanowią być albo nie być w sytuacji przetrwania:
•Nóż survivalowy – podstawowe narzędzie każdego survivalowca.
•Krzesiwo survivalowe – jedyny pewny i wodoodporny, niezniszczalny sposób na rozpalenie ognia.
•Latarka czołowa – lekkie i praktyczne źródło światła.
Jeżeli jednak nie jesteś obeznany w sprzęcie survivalowym, to nie dokonuj zakupów przed szkoleniem. Porozmawiaj z instruktorami o tym co powinieneś kupić, Twoim budżecie i oczekiwaniach. Instruktor na pewno nakieruje Cię na coś najbardziej optymalnego. Na szkoleniu też będziesz mógł zobaczyć różny sprzęt survivalowy. Zarówno instruktorów, jak i innych kursantów.
Obóz Survivalowy

3. Nastaw się tak jakbyś szedł do szkoły albo na wykład.
Kurs survivalu to nie tylko rozrywka. Najwięcej wyniesiesz z niego, jeśli przyjdziesz nastawiony na naukę i będziesz z uwagą wykonywał ćwiczenia. Możesz nawet pokusić się o zabranie notesu i czegoś do pisania. Szkolenie survivalowe może zaoferować zbyt dużo informacji w zbyt krótkim czasie, aby można było je wszystkie spamiętać.

Szkoła Przetrwania

4. Po kursie – co dalej?
Kurs survivalu to dopiero początek przygody ze sztuką przetrwania. Po jego zakończeniu warto:
• Pójść do lasu i przećwiczyć wszystkie zagadnienia już samemu, najlepiej w jak najkrótszym czasie od zakończenia szkolenia.
• Pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności czytając i oglądając filmy o technikach pokazywanych na szkoleniu – każda z nich ma niuanse i zagadnienia pokrewne, których nie sposób wymienić i pokazać podczas jednego szkolenia.
• Rozważyć udział w kolejnych, bardziej zaawansowanych kursach. W tym kilkudniowych i odbywających się w różnych okolicach.
"Szkoła

Podsumowanie
Udział w kursie survivalu, szkoleniu survivalowym lub nawet obozie survivalowym to nie tylko praktyczna lekcja realnych technik przetrwania, ale także doskonała okazja do spędzenia czasu na łonie
natury. Łącząc te dwa elementy, zdobywasz bardzo ważne narzędzia przydatne w dziczy.
Czy bierzesz pod uwagę udział w szkoleniu survivalowym lub kursie survivalu? Zapisać się możesz tutaj:
https://survivorgroup.pl/szkolenia
A może znasz kogoś, co interesuje się tą tematyką? Kup mu voucher na szkolenie survivalowe i spraw mu niezapomnianą przygodę:
https://survivorgroup.pl/produkt/voucher-kompletne-szkolenie-survivalowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.