5 rzeczy, które warto wziąć na weekendową wycieczkę rowerową

Turystyka w ostatnich miesiącach bardzo się zmieniła. Coraz więcej podróżujemy po Polsce i coraz częściej sięgamy w tym celu po rower. Poniżej podpowiadam, co może Wam się przydać na weekendową wycieczkę rowerową 🙂 rower

 1. Sakwy
  Wybierając się na rajd rowerem/weekendową wycieczkę warto wziąć kilka rzeczy. Na pewno potrzebne nam będzie jedzenie, płyny, kilka niezbędnych narzędzi w razie potrzeby naprawy roweru czy chociażby ubrania na zmianę. Gdzie je spakować? Najwygodniejsza będzie sakwa rowerowa, którą można zamontować na rower. Tym samym nie będziemy musieli jechać z plecakiem, co przy większej liczbie kilometrów może być uciążliwe. Szczególnie przy wyższej temperaturze. Osobiście polecam sakwy Ortlieb. To jedne z najlepszych tego typu produktów na rynku. Pojemne, lekkie, nieprzemakalne i niesamowicie wygodne. Czego chcieć więcej?
  sakwa
  Ogromny wybór sakw znajdziecie poniżej:
  https://www.bikeman.pl/produkty/produkty/sakwy-rowerowe,2,17869
 2. Narzędzia
  Wyżej wspomniałam o narzędziach, które mogą się przydać podczas podróży w celu naprawy roweru. Nikomu tego nie życzę, ale wybierając się leśnymi ścieżkami w dłuższą podróż musicie być przygotowani na wszystko. Najlepiej wybrać jedno kompaktowe narzędzie w postaci zbioru kluczy. Taki zestaw narzędzi nie zajmuje dużo miejsca, a może okazać się niezbędny. Poza zestawem kluczy, warto mieć przy sobie również pompkę rowerową.
  klucz rowerowy
 3. Bagażnik
  No dobrze, mamy sakwę, w niej mamy m.in narzędzia – czas najwyższy ją gdzieś zamontować.  W tym celu należy dobrać odpowiedni bagażnik,  który z pewnością utrzyma nasz bagaż. Wybór bagażników jest  na tyle ogromny (przednie, tylne, na sztyce) że można bez problemu dobrać taki, by w 100% był kompatybilny z naszym rowerem. Sprawdźcie ofertę w tym miejscu.
  bagaznik
 4. Błotniki
  Wiele rowerów sprzedawanych jest bez błotników – sama mam taki. Jednak przy naszej polskiej wakacyjnej pogodzie trzeba wziąć pod uwagę, że zaplanowany wyjazd może być tuż po/w trakcie deszczowej pogody. Tym samym, warto zainwestować w dobre błotniki, które ochronią nas przed zabrudzeniami.
  blotnik
 5. Zabezpieczenia rowerowe
  Nie ukrywajmy, że niestety rowery są wyjątkowo łakomym kąskiem dla złodziei (szczególnie na wyjazdach). Tylko najlepsze zabezpieczenia rowerowe są dla nich prawdziwą przeszkodą. To jeden z tych produktów, w który najlepiej zainwestować raz a porządnie.  Zgadzacie się?
  Zabezpieczenia rowerowe znajdziecie tutaj.
  zabezpieczenie rowerowe

Zdjęcia:bikeman.pl,pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.