Pomysł na wakacyjny weekend w Krakowie

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie, które bogate jest w architektoniczne zabytki. Aby poznać historię tego miasta, nie wystarczy nam dni urlopowych, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa listę miejsc, które warto odwiedzić będąc w Krakowie. 
krakow

Nocleg w Krakowie i jego okolicach

Jeżeli planują Państwo weekendowy pobyt w Krakowie, warto już w piątek wyruszyć w podróż, aby w sobotę z samego rana zwiedzić kultowe miejsca bez kolejek. Zanim przejdziemy jednak do zwiedzania miasta, musimy wybrać najlepsze miejsce noclegowe dla siebie. Dobre hotele w okolicach Krakowa najczęśniej znajdują się w następujących dzielnicach: Mistrzejowice, Bieńczyce, Prądnik Biały oraz Bronowice. Dzięki wybraniu hotelu na obrzeżach miasta, można zaoszczędzić na noclegu oraz odciąć się od miejskiego zgiełku. Świetnym wyborem jest Q Hotel zlokalizowany w krakowskiej dzielnicy Bronowice.

Q Hotel foto2

Atrakcje turystyczne dawnej stolicy

Na potrzeby wpisu, skupimy się na dzielnicy Bronowice. Położona jest ona blisko parku krajobrazowego Bielańsko-Tyniecki, który skrywa w sobie ogród zoologiczny oraz Kopiec Kościuszki. Wybierając hotel w tych okolicach Krakowa, mogą Państwo zapewnić sobie piękne widoki na naturę oraz optymalny czas podróży do centrum miasta.

Opisując Kraków, grzechem jest nie wspomnieć o Zamku Królewskim na Wawelu, który odwiedzany jest przez setki tysięcy osób rocznie. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w Małopolsce, dlatego warto zwiedzać je z rana, gdy turystów jest mniej. Zamek Królewski znajduje się niecałe 15 min od najpopularniejszych krakowskich hoteli w Bronowicach. W Krakowie warto tę podróż odbyć pieszo lub rowerem, zwłaszcza, że ścieżki prowadzą przez park krajobrazowy.

wawel

Po wizycie na Wawelu warto wybrać się w stronę Starego Miasta, które bogate jest w muzea oraz architekturę kościelną. Rynek Główny obfituje w kawiarnie, w których warto zatrzymać się południową kawę i podziwiać urokliwe widoki. Po takiej przyjemności fizycznej warto sięgnąć także po przyjemność duchową. Do takich z pewnością należy wizyta w Bazylice Mariackiej, która reprezentuje styl gotycki i można w niej podziwiać niezwykły ołtarz autorstwa Wita Stwosza.

Jeżeli interesują się państwo militariami średniowiecznymi, ważnym punktem podróży będzie także Barbakan, który był podstawowym elementem obronnej fortyfikacji miejskiej. Barbakan miał na celu chronić mury oraz bramę miejską przed zdobyciem.

Utrzymując się w tematyce militarnej warto wspomnieć, iż w Krakowie znajduje się Fabryka Schindlera, którą dostępna jest dla turystów. To właśnie w tym miejscu udało się podczas II Wojny Światowej uratować ponad 1000 Żydów, a uczynił to Oskar Schindler. Jest to miejsce, w którym z pewnością poczujemy przygnębiające emocje, które ukażą nam oblicze tej przerażającej wojny.

Po tak emocjonującym dniu z przyjemnością wrócimy do hotelu w Bronowicach, aby dać odpocząć nogom oraz już na spokojnie omówić atrakcje, które zwiedzili Państwo w Krakowie.

Q Hotel foto1

Ta ostatnia niedziela

Cytując utwór wykonywany przez Mieczysława Fogga, niedziela jest czasem w którym się rozstaniemy. Warto to zrobić przy śniadaniu w hotelu w okolicach Krakowa z widokiem na piękny park krajobrazowy. Taki poranek z pewnością na bardzo długo pozostanie w pamięci i będzie przyjemnym wspomnieniem po urlopie w dawnej stolicy Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.