Gdzie jechać jesienią na urlop w Polsce – 3 inspiracje na każdą kieszeń

Jesień to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych okresów w ciągu roku, który warto wykorzystać na podróżowanie. Jest idealny pod kilkoma względami – pogoda, mniej turystów, niższe ceny i przede wszystkim wspaniała atmosfera, którą wytwarza nasza „złota polska jesień”. Gdzie zatem warto wybrać się biorąc pod uwagę nasz kraj? Poniżej kilka propozycji:

polska jesien


1. Góry
Mówi się, że Polskie góry najlepiej odwiedzać jesienią. Wynika to z faktu mniejszej ilości ludzi na szlakach i niesamowitych kolorów, które napotkamy po drodze. Co więcej, to idealny czas żeby złapać ostatnie promienie słoneczne przed nadchodzącą zimą. Które góry warto polecić?  Tak naprawdę mimo, iż każde z naszych polskich gór są inne, wszystkie mają coś w sobie. Wśród najchętniej odwiedzanych są Bieszczady, Tarty, Pieniny i Karkonosze.
Nie czekajcie i przejrzyjcie oferty noclegów już teraz – tutaj :)
autumn-gec076804a_640
2. Morze
Morze jest odwiedzane o każdej porze roku. Nawet zimą, codziennie spotyka się turystów spacerujących po plaży, szukających jodu. Warto jednak udać się tam właśnie jesienią, kiedy powietrze nie jest jeszcze siarczyste a spacery sprawiają niesamowitą przyjemność. Co więcej przy odrobinie szczęścia i wariacji naszych warunków pogodowych być może uda Wam się jeszcze zamoczyć nogi , a może i więcej 😉 Poza tym polski zachód słońca zdecydowanie należy do najpiękniejszych, zatem warto jechać chociażby dla niego;)
Noclegi z łatwością znajdziecie w tym miejscu.
morze_2
3. Miasta
Nie jesteście fanami odpoczynku wśród natury? A co powiecie na jesienny city break. Jeśli siedzi Wam po głowie zwiedzenie Krakowa, Gdańska, Warszawy, Wrocławia czy jakiegokolwiek innego polskiego miasta to jesień jest zdecydowanie dobrą porą na wykonanie takiej podróży. Nie będzie ani za gorąco, ani za zimno, a uroki złotej polskiej jesieni będą czyhać na każdym kroku.  Wyobraźcie sobie – budzicie się w innym mieście, idziecie zjeść pyszne śniadanie do klimatycznej kafeterii w centrum miasta, następnie spacer po rynku, a wieczorem skorzystanie z różnego rodzaju miejscowych atrakcji. Nic tylko się zatracić w takim pomyśle. A co istotne – każde miasto ma w sobie coś pięknego do zaoferowania, trzeba tylko tam pojechać :)
Zainspirujcie się miastami i znajdźcie noclegi tutaj -> Polskie miasta idealne na jesienny city break
jesien w polsce

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.