5 powodów, dla których warto udać się na Dominikanę

Podróżowanie to jedne z najpiękniejszych chwil, które trafiają się w życiu człowieka. Nieodkryte dotąd miejsca, nowe doznania, chęć poznania nowej kultury czy zwykła ucieczka od szarej codzienności to tylko kilka z  powodów, ze względu na które ludzie decydują się odwiedzić coraz to bardziej egzotyczne kraje. Dziś pod lupę bierzemy Dominikanę. Przed Wami 5 powodów, dla których warto się tam udać.
dominikana 2

 1. Bajkowe krajobrazy
  Jeśli wydaje Wam się, że najpiękniejsze plaże, najbardziej krystaliczną wodę i wręcz las palm zobaczycie tylko na Malediwach czy Bora-Bora, czas zaktualizować listę o cudną Dominikanę. Ta niewielka wyspa ze względu na swoje położenie jest wręcz idealnym połączeniem rajskiego urlopu.  Innymi słowami to prawdziwy skarb (a raczej Perła – bo tak jest właśnie nazywana) na Karaibach.
  dominikana 3
 2. Kuchnia dominikańska
  Kolejny punkt przemawiający za Dominikaną to lokalne jedzenie. Łatwo się domyśleć, że na stole królują świeże i soczyste owoce takie jak pomarańcze, ananasy  czy owoce… morza! Jeśli jesteście miłośnikami takiej kuchni to trafiliście w 10tkę. Dania z krewetkami i małżami bez problemu znajdziecie na każdym kroku. Jeśli jednak jesteście fanami bardziej przyjaznej dla Polaka kuchni będziecie zadowoleni z faktu, że na Dominikanie wiele dań zawiera ryż, fasole czy kurczaka.  A co do picia? Obowiązkowo zmrożone piwo – Presidente.
  punta_cana_22
 3. Pogoda
  Średnia temperatura w ciągu dnia na Dominikanie to ok 30 stopni. „Najzimniejszy” miesiąc to styczeń. Warto tu zaznaczyć, że „najzimniejszy”, czyli średnio 28 stopni :) Najcieplejsza pora z kolei to lipiec-sierpień. Wtedy temperatura sięgnie do ok 35 stopni.  A jak jest z temperaturą wody?  Nie będziecie zawiedzeni. Przygotujcie się na 26-27 stopni przez cały rok.
  punta_cana_0
 4. Dla każdego coś miłego
  Na wstępie napisałam, że Dominikana to przepiękne plaże i krystaliczna woda. To prawda. Ale na tym Dominikana się nie kończy. Ten kraj to coś dużo więcej. To również raj dla osób lubiących trekking,  sporty wodne, czy parków narodowych z jeziorami i jaskiniami. O nudę tu bardzo ciężko.
  dominikanapunta_cana_9
 5. Przyjazna Atmosfera
  Ludzie zamieszkujący Dominikanę są znani z tego, że są niezwykle przyjaźni. Nie wynika to z faktu,  że kraj żyje z turystyki, ale po prostu z powodu ich kultury i wychowania. Tym samym otwartość i uprzejmość spotkacie tu na każdym kroku. Co więcej, sam kraj jest bardzo bezpieczny.
  dominikana 4

  Dominikana nie na darmo co roku przoduje w zestawieniach destynacji urlopowych ludzi z całego świata. Ten kraj po prostu trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Zresztą zapoznajcie się z poniższymi ofertami i oceńcie sami :)https://www.itaka.pl/all-inclusive/dominikana/

źródło zdjęć itaka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.