5 powodów, dla których warto udać się do Meksyku

Od paru lat Meksyk jest jednym z najchętniej wybieranych krajów egzotycznych. Nie trzeba długo szukać argumentów, skąd ta popularność. Dla potwierdzenia przedstawiam poniżej 5 iście meksykańskich powodów, dla których warto tam pojechać :)
meksyk_plywanie

 1. Egzotyka w 100%
  Gdy słyszymy słowo egzotyka, od razu na myśl przychodzą nam przede wszystkim piękne plaże, lazurowa woda, palmy, niesamowita różnorodność natury i słoneczna pogoda.  Meksyk jest idealnym przykładem, który doskonale łączy te wszystkie składniki. Praktycznie każda plaża na Jukatanie jest rajska – czy to okolice Cancun, Tulum, Isli Mujeres czy na wyspie Holbox. Możliwości jest mnóstwo – i każda będzie strzałem w dziesiątkę. Co więcej, w Meksyku jest kilka miejsc z rafą koralową (w Akumal  jest np. druga  co do wielkości Rafa Koralowa na świecie!). Krótko mówiąc – nic tylko raj, raj i jeszcze raz raj!
  tulum
 2. Pyszne jedzenie
  Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Meksyk słynie z przepysznego jedzenia. Sprawia to, że z kuchni meksykańskiej zadowoleni będą najwięksi smakosze. Serwowane quesadille, tacos czy enchilady znajdziecie zarówno w postaci mięsnej jak i wegetariańskiej. Co istotne, pod turystów nie są robione zbyt pikantne wersje, zatem nie ma obawy, że będzie coś nie do przełknięcia.
  quesadilla
 3. Zabytki godne zobaczenia
  Czy wiedzieliście, że w Meksyku znajduje się jeden z 7 nowych cudów świata? Na pewno kojarzycie ze zdjęć pewną piramidę/świątynie -Kukulkana (lub El Castillo). Znajduje się ona w centrum starożytnego miasta Chichen Itza.  To druga najbardziej rozpoznawalna piramida po piramidach z Egiptu. Po prostu trzeba ją zobaczyć.
  chichen itza
 4. Niesamowite przeżycia
  W Meksyku można zakochać się wędrując już po samych plażach, czy wałęsając po kolorowych miasteczkach. Ale Meksyk to dużo więcej. Są tam atrakcje, które po prostu trzeba zobaczyć/spróbować. Ja  szczególnie mam trzy do polecenia – pływanie w cenotach – wapiennych studniach (jest ich ponad kilka tysięcy w Meksyku), pływanie z żółwiami i płaszczkami w rafie koralowej oraz wycieczkę łodzią na spotkanie z różowymi flamingami. Przeżycia do zapamiętania przez całe życie.
  cenota
 5. Kolorowe miasteczka
  Wyżej wspomniałam o kolorowych miasteczkach.  No właśnie, jak to z nimi jest. Otóż w Meksyku znajdziecie mnóstwo kolorowych domków, praktycznie w każdej mniejszej miejscowości. Nadaje to niesamowitego uroku. Jest też jedno całe żółte miasteczko, które przemalowano na ten kolor po wizycie Papieża i wyrażeniu poparcia dla Indian. Po prostu trzeba je zobaczyć.
  mexico
  Właśnie zaczyna się idealna pora na Meksyk, zatem gotowi na wyjazd? :)
  Zorganizowane wycieczki do Meksyku ze wspomnieniami na całe życie znajdziecie pod tym linkiem.
  playa mexico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.