10 tipów, dzięki którym zaoszczędzisz podczas podróżowania

No nareszcie! Urlop się zbliża wielkimi krokami i zaczynasz planować podróż życia (albo po prostu następną wspaniałą przygodę). Szacujesz wydatki i… jak zwykle wychodzi jakieś 9723365028 Euro na głowę. No nie, jednak o parę euro za dużo, prawda? Co zatem zrobić, by koszty te były trochę niższe? 

1. Używaj rowerów miejskich

W każdym większym mieście znajdziesz rowery miejskie. Wiem, mind blown! Co prawda trzeba najpierw się zarejestrować i wpłacić kaucję, ale pierwsze 20-30 minut jazdy rowerem jest darmowe! Jest to znaczna oszczędność, zwłaszcza, że stacje z rowerami można znaleźć w bliskich odległościach. Do tego +5 dla zdrowia 😉

 rower

2. Skorzystaj z Couchsurifngu

Dokładnie – wypożycz sobie kanapę u kogoś w domu. Nie dość, że zaoszczędzisz na hostelu to dodatkowo możesz nawiązać znajomości z fantastycznymi ludźmi. PS Oczywiście choose wisely!

 couch

3. Jeśli jest możliwość, to podróżuj w tygodniu, nie w weekend

Jeśli bierzesz urlop, lepiej zaplanować go np. od środy do środy, a nie od piątku do piątku.  Oszczędzisz i na lotach, które w tygodniu są tańsze (przeważnie we wtorki i środy), a także unikniesz dzikich tłumów 😉

 crowd

4. Poleć z przesiadką

Dotyczy to głownie lotów  do Azji. Przesiadka i tak jest nieunikniona 😉 Jeśli nie masz ochoty na parę kilkugodzinnych lotów, porównaj ceny – może to Cie przekona.   Poza tym w czasie czekania na kolejny lot możesz zwiedzić dane miasto, czy przeżyć ciekawe przygody – lotniska są fajne ;).

 5. Kupuj w trybie incognito

Przeglądając i wybierając loty wybierz tryb prywatny przeglądarki (tak – wiem, że go znasz). Brak zapamiętanych cookies przyczyni się do tego, że przewoźnicy nie zwiększą ceny biletów na podstawie „ruchu na stronie”. To działa!

incognito

6. Zainwestuj w kartę ze zniżkami.

Mowa oczywiście o EURO 26/30 czy ISIC / IYTC. Zniżki m.in na hostele czy obiekty turystyczne gwarantowane. Do tego mamy ubezpieczenie!

isic

7. Promocje, rabaty, kupony i darmowe wstępy

Poszukaj stron z kuponami, rabatami czy promocjami na loty, pobyty w hostelach itd. Jest mnóstwo takich stron. W Twoich zakładkach przeladarki na pewno nie może zabraknąć Flyforfree,  Podróży Mlecznych, Promoszopa, Pintrip czy Travelbird.

A co do darmowych wstępów to często w określone dni, np. w poniedziałki wstęp do tego i tego muzeum jest darmowy. Warto sprawdzić to wcześniej.

rabaty

8. Jemy na boku

Dosłownie. Lepiej unikać jedzenie w centrum miasta. Lepiej skręcić w lewo, prawo, potem znowu w lewo i prawo. I za trzecim rogiem zjeść w klimatycznej i tańszej przynajmniej  o połowę knajpce.

jedzenie

9. Do komunikacji używamy Skype’a lub Vibera

Nie ma co się spinać. Praktycznie wszędzie znajdziemy dostęp do wi-fi (chociażby pierwszy lepszy McDonald- teraz to już naprawdę loving it). Zatem uczymy rodziców obsługi skype’a bądź instalujemy im Vibera i kontaktujemy się z nimi i przyjaciółmi właśnie w ten sposób.

9 skype

10.  Robisz zdjęcia? Sprzedaj je!

Warto zaprzyjaźnić się z portalem istockphoto. Co prawda cena za jedno zdjęcie nie jest wysoka, ale jeśli kupi je kilkaset osób (nie bądźmy tacy skromni) to nasz budżet znacznie się zwiększy :)

 skype

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.