10 sposobów na spędzenie czasu we Wrocławiu

Wrocław to jedno z najpiękniejszych (i dodatkowo najcieplejszych) miast w Polsce. Zapewne wielu z Was przyjedzie tu nie raz. Jak ciekawie spędzić czas? Poniżej 10 sprawdzonych propozycji :) 
wro

 1. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem
  Zwiedzanie miasta z przewodnikiem to propozycja nie tylko dla tych, którzy we Wrocławiu są pierwszy raz. To również doskonała opcja dla tych, którzy są tu 4,5 a nawet 10 raz. Dlaczego? Zwiedzając miasto samemu lub z tylko z internetem widzimy jedynie „zewnętrzną” część miasta. Przewodnik tchnie w nie historie i nada koloru całości. Sprawi to, że zwiedzane miejsca wywrą na Was jeszcze większe wrażenie. Nawet nie wyobrażacie sobie, co kryje w sobie to piękne miasto. Osobiście polecam wycieczkę pieszą z Michałem Filarowskim z Wratislavia Tour (przeczytacie o niej więcej tutaj).
  wro
 2. Rynek i krasnale
  Wrocławski Rynek to najpiękniejszy rynek w Polsce. Co więcej, jest niezwykły. Co go wyróżnia? Poza przepięknymi kamienicami, restauracjami oferującymi przepyszne jedzenie znajdziecie tam… krasnale! Dokładnie, krasnale. Otóż Wrocław to duży dom dla setek małych krasnali. Znajdują się one nie tylko w rynku, ale również w innych częściach miasta. Co więcej, każdego roku pojawiają się nowe – tym samym chyba nie ma osoby, która widziała je wszystkie 😉
  krasnale
 3. Panorama miasta z wysokości
  Wrocław z góry można zobaczyć z kilku miejsc. Moje ulubione to: Dach Renomy, Sky Tower i Wieża widokowa Kościoła Garnizonowego. Trzy różne punkty dające trzy różne obrazy. Jeśli czas Was nie goni warto spojrzeć na Wrocław z góry zarówno za dnia jak i wieczorem 😉
  widok
 4. Park Trampolin GOjump
  GOjump Wrocław to największy park trampolin w Polsce! Ponad 15 atrakcji w hali o powierzchni 3500 metrów kwadratowych czeka na zdobycie. Nieważne czy jesteś Małym czy Dużym skoczkiem, amatorem czy profesjonalistą! Wskakuj i baw się na jednej z szalonych atrakcji GOjump: ogromna arena trampolin, basen z gąbkami, skoki na dmuchaną poduchę, najdłuższy w Polsce tor do zjazdu na pontonach, tor przeszkód nad basenem z gąbkami, arena do gry w zbijaka, kosze do wsadów jak z NBA, rampa do skoków na snowboardzie, rolkach, rowerach i hulajnogach oraz wiele więcej. Trenerzy z parku pomogą Wam zrobić pierwsze skoki, nauczą super trików i zadbają o bezpieczeństwo i super zabawę. W hali znajduje się także JumpBar z pyszną kawą, z którego widać cały park w góry, a przy hali – darmowy parking. To zdecydowanie najfajniejsza atrakcja na Dolnym Śląsku. Więcej o parku przeczytacie tutaj.
  plaPLAKAT1 PLAKAT2
 5. Zoo
  Nie wiem czy wiecie, ale we Wrocławiu znajduje się  najstarsze w Polsce Zoo. Nie pomylcie jednak najstarszego z najmniej nowoczesnym. Wręcz przeciwnie. Największą atrakcją Zoo jest Afrykarium, oceanarium wyjątkowe w skali światowej. Poza tym  żyje tu 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli tysiąca gatunków. Zoo jest w 1 piątce najchętniej odwiedzanych Zoo w Europie!

 6. Escape room EXIT19.pl
  Kolejna rozrywka, którą wręcz kocham – escape roomy (byłam już w kilkunastu we Wrocławiu). Jeśli chcecie przeżyć kilkadziesiąt niezapomnianych minut – to zdecydowanie polecam tego rodzaju rozrywkę. Zabawa jest prosta – wchodzicie w kilka osób do pokoju o wybranej tematyce i macie ok 1-1,5h na wydostanie się. Aby to zrobić musicie rozwiązać szereg zagadek.  Z doświadczenia polecam Zdrada w Breslau (do dziś budzi we mnie niesamowite emocje). Rezerwację zrobicie tutaj.

 7.  Multimedialna Fontanna
  Fontanna przy Hali Stulecia robi wrażenie na każdym. Jeśli widziałeś grającą fontannę w Barcelonie czy Pradze nie możesz nie zobaczyć naszej rodzimej Fontanny. Wiele osób mówi, że jest ona o wiele lepsza. I wydaje mi się, że to stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe 😉
  wroclaw fontanna
 8. Panorama Racławicka
  Panoramam Racławicka to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło o wymiarach 15x114m, dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich i technicznych takich, jak oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście, „przenosi” oglądających w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Na mnie zrobiło wrażenie. Nie będę spoilerować, zatem zdjęcie z zewnątrz :)
  pa norama
 9.  Ostrów Tumski
  Ostrów Tumski to idealne miejsce na spokojny spacer z niezwykłą scenerią dookoła. Zresztą co tu dużo pisać, zobaczcie sami:
  ostrow
 10. Pomnik Anonimowego Przechodnia
  Stworzony na potrzeby programu telewizyjnego – wrocławski pomnik składający się z czternastu odlanych z brązu postaci ludzkich naturalnej wielkości, stojących po obu stronach ulicy Świdnickiej. Naprawdę robi wrażenie.
  wrocla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.