10 rzeczy, o których należy pamiętać planując zimowy wyjazd

Czy Wam też już dały w kość pierwsze jesienne dni? Tak? Mam jednak nadzieję, że mimo to, nie zniechęca Was to do planowania kolejnych podróży? Bo przecież jesień/zima to równie piękna pora na odkrywanie uroków innych miejsc, prawda? A o czym należy pamiętać planując zimowy wyjazd?  Podpowiadam 10 rzeczy.
1

  1. Odpowiednie buty
   Odpowiednie buty, czyli jakie? Najlepiej nieprzemakające no i oczywiście wygodne. Takie buty to podstawa każdego jesiennego i zimowego wyjazdu. Nie zapomnijcie jednak czegoś na przebranie, gdy po wielu godzinach odkrywania nowego miejsca usiądziecie wygodnie w swoim zakwaterowaniu. Wtedy nic nie zastąpi wygodnych kapci :)
   buty zimowe
  2. Zestaw czapka + szalik
   Czapka i szalik to pewniak każdego wyjazdu.  Chłodnie dni i  zimniejsze noce nie staną nam na drodze, gdy nasze ciało będzie oplatać ciepły i miły w dotyku zestaw. Tym samym nigdy nie zapomnijcie wrzucić tej dwójki do plecaka :)
   Ja ze swojej strony polecam prześliczny, a zarazem uniwersalny i pasujący do każdej stylizacji komplet Pewniak. Tak właśnie – to mój wyjazdowy zimowy pewniak :)
   https://szaleo.pl/pl/komplety-zimowe/3312-polski-komplet-pewniak.html
   IMG_20191111_132735IMG_20191111_132757


 1. Termos
  Termos z ciepłą herbatą/kawą z pewnością nie raz uratuje nam życie :) I to na niejednym szlaku.
  termos
 2. Ciepły sweter
  Pod kurtkę, na koszulkę, na piżamę – dosłownie w każdej sytuacji. Zimne poranki, chłodne wieczory – nie ma sytuacji, w której stary dobry ciepły sweter nie poradziłby sobie!
  sweter
 3. Krem do twarzy
  Przypominam, że krem do twarzy przyda się nie tylko po to, by ochronić naszą skórę przed zimnym wiatrem, ale też przed zimowym słońcem, które też potrafi ostro poświecić 😉
  face cream
 4. Okulary przeciwsłoneczne
  Przydatne szczególnie podczas wyjazdu w góry (nie mówiąc już o typowych wyjazdach narciarskich/snowboardowych)
  okuary
 5. Leginsy
  Leginsy nie zajmują dużo miejsca w walizce, a uratują życie, gdy zaskoczą nas pierwsze przymrozki. Uwierzcie, Wasze nogi będą Wam wdzięczne.
  leginsy
 6. Bielizna termiczna/termoaktywna
  Podobnie jak punkt wyżej. Nieoceniona (a często zapominana) część ubioru podczas zimowych wypadów. Bielizna termiczna ochroni nasze ciało przed chłodem i wyziębieniem, zaś bielizna termoaktywna zapewni skórze komfort w czasie aktywności fizycznej.
  bielizna
 7. Płaszcz przeciwdeszczowy
  Lekki, a do tego zajmuje mało miejsca. Warto go więc zabrać, by jesienny deszcz nie uwięził nas w 4 ścianach lub nie skierował nas do nich, gdy zaskoczy nas w środku dnia 😉
  plaszz
 8. Dobry humor 😉
  Wyjazd zimą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.