10 powodów, dla których warto zimą wybrać Zieleniec

Na snowboardzie pierwszy raz jeździłam równo 10 lat temu. Od tego czasu na śnieżne jazdy udało mi się udać w góry raptem kilka razy. Dopiero w zeszłym roku zakochałam się w snowboardzie na dobre. I to za sprawą Zieleńca. Oto 10 powodów, dla których warto się tam wybrać.
Zieleniec

1. Idealne miejsce dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z nartami/ze snowboardem to Zieleniec jest dla Was miejscem idealnym. W zeszłym roku pierwszy raz jechałam tam z małą niepewnością. Wciąż bałam się orczyków, a co dopiero wyciągów (a tym samym tego, że kolejny raz więcej czasu stracę na podchodzenie pod górkę/oślą łączkę niż na samo zjeżdżanie). Jak się okazało moje obawy były zupełnie niepotrzebnie.  Na miejscu okazało się, że jest dużo tras dla osób takich jak ja.  Jaki wielki zatem był mój zachwyt, gdy jeden z wyciągów (Bartuś) miał taśmę, która rozwiązała mój problem na pierwsze dwie-trzy godziny. Jak działa takie rozwiązanie? Wchodzicie na dość szeroką taśmę, która powoli jedzie w górę, a wy nie boicie się, że zaraz gdzieś upadniecie :) . Doskonałe rozwiązanie.
Ale to nie koniec, pracownicy przy orczykach (Diament I/Diament II) są na tyle wyrozumiali i pomocni, że od zeszłego roku podchodzę do orczyków jak profesjonalistka.
Do tego liczne szkółki i prywatni instruktorzy (było ich naprawdę wielu na stoku).
ZIELENIEC (13)

2.  Idealna miejsce dla zaawansowanych
Jeśli przekonałam Was, że Zieleniec SKI Arena to idealne miejsce dla początkujących, to tym bardziej jest to idealne miejsce dla zaawansowanych sportowców. Liczne wyciągi kanapowe i dłuższe/bardziej strome zjazdy to istny raj dla osób jeżdżących od dłuższego czasu. Jak to wygląda w liczbach? 29 wyciągów, 44 zróżnicowane trasy, których łączna długość wynosi przeszło 23 kilometry.
Zieleniec

3. Nocne jazdy
Nocne jazdy są jeszcze przede mną, ale muszę zaznaczyć, że 32 znajdujących się w Zieleniec Ski Arena tras (ok 16 km) posiada sztuczne oświetlenie. Tym samym, gdy na dworze po godzinie 16 zrobi się ciemno, nie musimy schodzić ze stoku aż do 21 :) Co więcej, bilety na nocną jazdę kosztują dużo mniej, ludzi jest także mniej, a tym samym radość z szusowania jest o wiele większa.
Zieleniec

4. Możliwość prostego dojazdu z wielu miast
Kolejna zaleta Zieleńca to fakt, że łatwo się tam dostać.  Dodatkowo, między Wrocławiem a Zieleńcem kursuje SKI BUS, z którym dostajecie 15% zniżki na zakup jednodniowego karnetu na 7 godzin.

ZIELENIEC (4)

5. Wypożyczalnie sprzętu co krok
Jeśli martwicie się, że nie macie własnego sprzętu to w Zieleńcu bez problemu go wypożyczycie. Jeszcze nie spotkałam się z sytuacją, w której nie mieli mojego rozmiaru. Warto tu zauważyć, że sprzęt dobierany jest dokładnie pod Was (waga, wzrost, umiejętności, prawa/lewa noga). Sprzętu jest naprawdę mnóstwo i to za nieduże pieniądze.
deska1

6. Możliwość kupna całodziennego  karnetu online
Karnety do ośrodka Zieleniec SKI Arena możecie kupić online. Jeśli zamierzacie spędzić tam kilka dni, załapiecie się nawet na zniżki 😉
Karnety kupicie tutaj: https://www.zieleniec.pl/cennik/sklep-online.
online

7. Noclegi + jazda gratis :)
15% zniżki Was zachęciło? A może chcecie pojeździć zupełnie za darmo? Jeśli tak to zapoznajcie się z coroczną akcją Free Ski czyli „Śpij w Zieleńcu i jeździj za darmo” : https://www.zieleniec.pl/karnet-free-ski/
ZIELENIEC (5)

8. Liczne punkty gastronomiczne
Kilka godzin jazdy na nartach bądź desce nie obejdzie się bez dobrej przerwy na jedzenie. I tu Zieleniec SKI Arena Was także nie zawiedzie.  Bary z jedzeniem i piciem znajdziecie nie tylko na dole stoków, ale także na poboczach w „trakcie” trasy.
fries

9. Bezpieczeństwo ponad wszystko
Zieleniec SKI Arena wraz z Wałbrzysko-Kłodzką Grupą GOPR przygotował kampanię edukacyjną „Bezpieczne #szusowanko”. Jej celem jest propagowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego uprawiania narciarstwa oraz korzystania z narciarskich tras, a także
propagowanie aktywnego trybu życia z podkreśleniem walorów sportów zimowych. W Vital & SPA Resort Szarotka prowadzone są prelekcje dla chętnych. Terminy są podane poniżej: https://www.zieleniec.pl/bezpieczne-szusowanko/

ZIELENIEC (14)

10. Liczne wydarzenia
W Zielencu Ski Arenie mają miejsce liczne wydarzenia, np Eska Winter City czy Dziecięcy Puchar Orlicy. Ale nie tylko. Z tego co zauważyłam zawsze coś się dzieje :)

ZIELENIEC (3)I na koniec stronka do największego (tak jest, największego) ośrodka narciarskiego: https://www.zieleniec.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.