10 powodów, dla których warto wybrać się do Pragi

Praga jest jednym z najczęściej wybieranych miast, jeśli chodzi o weekendowe wyjazdy Polaków. Dlaczego tak bardzo kochamy to miast? Poniżej 10 powodów, w których to wyjaśniam.

1.Bliskość  Polski
Nieważne w której części Polski mieszkamy, Praga (z całymi Czechami w tle) to w większości przypadków jedno z pierwszych miast, do których udajemy się jadąc za granicę. Ma to miejsce głównie za sprawą tego, że Praga leży niedaleko granicy Polsko-Czeskiej i jest do niej bardzo prosty dojazd. Co więcej, do Czech nie potrzebujemy paszportu.

praga

2.Doskonale połączenia komunikacyjne

Jeśli nie jeździmy samochodem, to nic straconego. Jest wiele połączeń autobusowych oraz pociągowych do serca Czech. Należy tu również wspomnieć o tym, że wiele biur podróży organizuje nawet jednodniowe wyjazdy do Pragi, czyniąc to miejsce idealnym na szybkie oderwanie się od rzeczywistości. Wyjazd do Pragi można zorganizować dosłownie w kilka minut. Sama jestem tego żywym przykładem, gdy będąc i chcąc spędzić sylwestra w Karpaczu (i po okazaniu się, że nie tam fajnego miejsca na spędzenie sylwestra) dosłownie w pół godziny załatwiliśmy ze znajomymi wyjazd do Pragi na sylwestra. Dodatkowo, w Pradze jest bardzo dobrze rozwinięty system komunikacji miejskiej – praski system transportu publicznego jest czwartym najlepszym w Europie.

praga tramwaj

3.Niskie ceny
Za co jeszcze kochamy Pragę? Za niskie ceny. Jadąc nawet na kilka dni do naszego sąsiada nie zrujnujemy się finansowo. Ceny są niższe niż w Polsce, co pozwala cieszyć się wyjazdem podwójnie.

korona czeska

4. Czeska Kuchnia 
Czesi mają cudną i bogatą w smaki kuchnię. Najbardziej popularną potrawą, która trafia w gusta Polaków o knedliki, smażony ser, precle i oczywiście pyszne czeskie piwo. Czego chcieć więcej?

czechy piwoBooking.com

5.Kultura Czechów

Czesi jako naród są bardzo mili, uprzejmi i życzliwi. Są bardzo pozytywnie nastawieni na Polaków, co sprawia, że nie stanie się tam nam żadna krzywda.

czeski-festiwal-piwa

6.Język

Jadąc do Czech nie musimy znać perfekcyjnie angielskiego czy czeskiego. Ich język jest bardzo podobny do polskiego, co sprawia, że na miejscu nie będziemy mieć najmniejszego problemu z porozumieniem się w hotelu czy restauracji.

praga

7.Zabytki

Praga jest przepiękna o każdej porze roku. Słynie między innymi z kolorowych wąskich, brukowanych uliczek, Mostu Karola czy Zamku Praskiego. Nie można nie udać się także na Hradczany. Nie brakuje tu również parków (około 200 historycznych parków i ogrodów), zoo czy zapierających dech w piersiach punktów widokowych. Dodatkowo, bilety on-line do głównych atrakcji miasta możemy kupić jeszcze w Polsce, pozwalając sobie na opracowanie dokładnego planu pobytu i optymalnego wykorzystania czasu na miejscu.

praga atrakcje

praga czechy

8.Liczne atrakcje

Praga to nie tylko zabytki, ale również muzea, galerie czy liczne festiwale muzyczne i koncerty światowych gwiazd, które już o Polskę niestety nie zahaczają. Pamiętajmy tu, że to akademickie miasto, które zrzesza wiele kultur. Tym samym, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

praga atrakcje

9.Punkt wypadowy

Praga na to do siebie, że jest doskonałym punktem wypadowym do innych pięknych miast. Tym samym warto przedłużyć wycieczkę o kilka dni i udać się do takich miast jak, Bratysława, Budapeszt czy Wiedeń, do których z Pragi jest znakomity dojazd. Co więcej, z Pragi jest dużo tanich połączeń lotniczych do Azji.

praga

10.Magia miasta

Praga jako całość (architektura, fauna, flora, kuchnia, kultura) sprawia, że Praga ma w sobie pewną magię, sprawiając, że  atrakcyjne wycieczki do Pragi nigdy się nie znudzą.

praga most

A Ty za co kochasz Pragę?

Jedna myśl nt. „10 powodów, dla których warto wybrać się do Pragi”

  1. Bardzo ciekawe spojrzenie na Pragę, jest wiele dostępnych opracowań, ale to jest jakiś skrót, raczej warto aby autor coś jeszcze dodał, bo warto dla Pragi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.