10 powodów, dla których warto udać się do Lwowa

Lwów jest jednym z najpiękniejszych miast znajdujących się w sąsiedztwie z Polską. Wielu uważa, że jest idealnym miejscem, gdy przychodzi do planowania krótkiego wyjazdu na weekend. Dlaczego? Oto 10 powodów 😉

1 Korzenie rodziny
Większość babć i dziadków osób czytających ten artykuł pochodzi właśnie z okolic Lwowa. Przypomnę, że jeszcze do 1945 roku miasto należało do Polski i  było jednym z najważniejszych polskich ośrodków. Tym samym, jest ono swego rodzaju miejscem, do którego warto się udać przynajmniej raz w życiu (najlepiej z dziadkami).

lwow

2 Lwów jest piękny
Lwów jest naprawdę piękny.  Przechadzając się po uliczkach Lwowa można się odprężyć i podziwiać stare, ponadczasowe kamienice. Należy tu zaznaczyć, że Lwowskie śródmieście zostało wpisane przez UNESCO w 1998 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury.

lwow

3 Przyjazny język
Jadąc na Ukrainę nie musimy znać innego języka, jak tylko Polski. Bez problemu porozumiemy się w restauracji, kupimy bilety czy zapytamy o drogę.

jezyk

4 Niskie ceny
Niektórzy mówią, że Lwów to raj dla Polaków. To prawda. Ceny na Ukrainie są bardzo niskie i przez chwilę nie musimy się martwić o ceny noclegów czy dań w restauracji.

hrywna

5 Smaczna kuchnia
Kuchnia ukraińska jest bardzo bogata w smaki. Co więcej, jest podobna do Polskiej, co sprawia, że naszym rodakom bardzo smakują tamtejsze potrawy. Na pewno warto spróbować barszczu, szuby, pierogów czy sało.

ukraina

6 Przyjaźni ludzie
Ukraińcy są bardzo przyjaźnie nastawieni do Polaków. Tym samym we Lwowie poczujemy się jak wśród swoich przyjaciół. Co więcej, Ukraińcy są  bardzo mili i uprzejmi.

przyjazn

7  Prosty dojazd / Wycieczki do Lwowa
Do Lwowa dojazd jest prosty i przyjemny. Co więcej, biura podróży oferują atrakcyjne wycieczki do Lwowa  a oprócz nich sprzedają także same bilety na autokary do Lwowa z całej Polski (jak tutaj). Tym samym nie będzie najmniejszego problemu, aby zaplanować wyjazd od A do Z o nic się nie martwiąc.

lwow wycieczki

8 Dzielnica z winem w tle
Przy ulicy Starożydowskiej (Staroyevreiska) znajduje się kilkanaście miejsc (barów) specjalizujących się właśnie w dobrym i tanim winie. Jeśli lubicie wino, ta okolica jest dla Was „must go”.

wino

9 Muzeum Piwa
Jeśli jednak jesteście „piwoszami”, to znajdziecie we Lwowie Muzeum Browarnictwa przy Browarze Lwowskim, w którym możecie napić się dobrego piwa, obejrzeć beczki, butelki oraz poznać ukraińskie receptury na warzenie piwa.

piwo ukraina

10 Katedra ormiańska
We Lwowie znajdziecie też jeden z najpiękniejszych i najbardziej orientalnych budynków starego Lwowa. Jest nim katedra ormiańska, która z zewnątrz nie zapowiada tak bogatego wnętrza. Dla osób zainteresowanych innymi kulturami, gwarantuję, że będzie to niesamowite przeżycie.ciekawostki Lwow

A Ty za co (po)lubisz Lwów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.