10 niezwykłych faktów na temat Dubaju

Dubaj – obecnie miasto numer 1 na mojej „must see list”! Z tego względu prezentuję kilka ciekawostek z nim związanych 😉

1. Dubaj rozwija się tak szybko, że 24% wszystkich żurawi przemysłowych świata znajduje się właśnie w tym mieście. Najwyższy hotel, największe centrum handlowe, największa sztuczna wyspa – tak, to właśnie tutaj!  

dubai

2. Dubaj to prawdziwy raj dla policjantów (i zresztą chyba wszystkich facetów!). Jeżdżą oni najdroższymi samochodami świata (na które swoją drogą wydaje się więcej, niż całkowity koszt wysłania dziecka na studia). Jakie samochody tam spotkamy? M.in. Ferrari, Lamborghini Aventador, czy nawet Astona Martina One-77!

police car

3. Myślę, że nie jest to związane z punktem powyższym, ale… przestępczość w Dubaju wynosi 0%! To jedno z najbezpieczniejszych miejsc na ziemi.

dubaj2

4. W Dubaju nie ma podatków…! 

rivh

5. W Dubaju brak także typowych adresów. Często zdarza się, że ktoś Ci powie „Mieszkam w drodze z lotniska, tuż przed bankiem”. Rachunki najczęściej wysyłane są do miejsc pracy, gdyż firmy mają wykupione swoje skrzynki pocztowe.

shop

6.  Myślisz, że w Dubaju zobaczysz samych Arabów i jest Ci to straszne? Cóż, wyobraź sobie, że ponad 80% populacji to przyjezdni 😉

women

7.  Dopiero w 1971 Dubaj uzyskał niepodległość. Wcześniej należał do Wielkiej Brytanii.

dubaj

8. Dubaj chciał otworzyć Disneyland, ale nie otrzymał na to pozwolenia. Z tego powodu budowany jest prawdopodobnie największy na świecie park rozrywki – Dubailand.

dubailand

9. W Dubaju znajdziesz sztabkomaty – takie tam bankomaty wydające sztabki złota.

gold

10. Wszystkim znany (przynajmniej z designu) Burj Al Arab to hotel 7-gwiazdkowy! 😉

7gwiazdek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.