10 najciekawszych miejsc na jesienny urlop

Czy Ty też jesteś w tej sytuacji, w której wszyscy Twoi znajomi wyjeżdżają albo już wracają z  urlopu, a Ty czekasz na swoją kolej do jesieni? Jeśli nie masz jeszcze planów, mam nadzieje, że jeden z poniższych punktów Cię zainspiruje :)

1 Australia

Nasza jesień, a australijska wiosna to idealny czas na poznanie tego kontynentu. W większości kraju, w tym okresie świeci lekkie słońce i wieje przyjemny wiatr. Takie warunki sprawiają, że odkrywanie tego, co w Australii najlepsze będzie przebiegać w cudownej atmosferze. Mimo, że wyprawa do Australii nie należy do najtańszych przynajmniej raz  wżyciu warto tam pojechać.

australia

2 Tajlandia

Do Tajlandii wybrałam się późną jesienią (dokładnie 30.11). Wtedy kończy się pora deszczowa i zaczyna się najlepszy okres na wycieczkę do tego kraju. Poza Bangkokiem i rajskimi plażami warto pojechać także na północ Tajlandii do Chiang Mai, Chiang Rai czy Złotego Trójkąta (styk Tajlandii, Laosu i Birmy).

tajlandia

3 Hiszpania

Jesień to także idealna pora na zwiedzenie cudownej Hiszpanii. Sama byłam w Barcelonie pod koniec listopada i nie było tych przerażających tłumów, o których się słyszy, a pogoda sięgała 20 stopni. Było bardzo przyjemnie, a do Barcelony wrócę jeszcze wiele, wiele razy.

barcelona

4 Kraje Bałtyckie

Kolejnym miejscem są kraje bałtyckie, takie jak Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia. Te cztery kraje to idealny miejsce na oderwanie się od rzeczywistości, gdy do Polski zawita jesień. Jako że są to coraz popularniejsze kierunki, coraz więcej biur podróży oferuje kompleksowe wycieczki w tym zakresie. Ja polecam szczególnie tą:
https://www.szlakbaltycki.pl/wycieczki-litwa-lotwa-estonia/23-wycieczka-ryga-tallin-helsinki.html

helsinki

5 USA

Kto powiedział, że dalekie podróżne należy zostawić na lato? Wręcz przeciwnie.  W Stanach rok szkolny zaczyna się na przełomie sierpnia/września co sprawia, że okres jesienny będzie idealnym na rozkoszowanie się różnymi stronami Ameryki Północnej bez miliona osób wokół Ciebie.

usa

6 Chiny

Dlaczego? A dlaczego nie! Kiedy jak nie wkrótce? Jesienią temperatury nie są już takie wysokie, co pozwala na zwiedzanie części Chin (bo całości się po prostu nie da) w przyjemnej atmosferze. Należy jednak zapamiętać, że 1- 7 października ma miejsce „Złoty tydzień”, w którym  wszystkie urzędy i fabryki są zamknięte. Są oczywiście czynne sklepy, a w dużych miastach domy towarowe są nawet otwarte dłużej niż w dni powszednie. Haczyk tkwi w tym, że w okresie tych Świąt  miliony Chińczyków podróżuje po swoim kraju.

Pekin

7 Islandia

Poza sezonem letnim (kiedy ceny są najwyższe) to właśnie wrzesień jest najlepszym okresem, by udać się do Islandii. Dni słonecznych mamy trochę mniej niż latem, ale niższe ceny i mniej ludzi podczas podróży zdecydowanie zagwarantują satysfakcję od A do Z.

Islandai

A gdyby tak wybrać się do Islandii promem? :) Sprawdźcie co mam na myśli tutaj – http://smyril-line.pl/

8 Norwegia

Jesień w Norwegii jest przepiękna. Jeśli kochasz polską złotą jesień to zdecydowanie pokochasz norweską jesień. W okresie tym nie jest jeszcze zbyt zimno, by móc godzinami zachwycać się najpiękniejszymi walorami tego kraju.

norwegia

9 Meksyk

Jeśli marzy Wam się prawdziwie rajski urlop, na jesień polecam Cancun. Sama mam w planach udać się tam w niedalekiej przyszłości i z zapartym tchem poluję na tanie bilety.

cancun

10 Peru

No to Ameryka Południowa na zakończenie. Czy nie marzy Wam się zwiedzenie jednego z cudów świata, jakim jest Machu Pichu? Wiele razy czytałam, że jesień to najlepsza pora, żeby się tam wybrać. Poza Machu Pichu, z pewnością zachwyci Was Lima, Park Paracas i Islas Ballestas czy Oaza Huacachina na pustyni Atacama.

peru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.