10 miejsc w Czechach, do których warto pojechać w weekend

Co Wam przychodzi na myśl, gdy myślicie o Czechach? Jeśli dopiero poznajecie ten kraj i chcielibyście poznać go z różnych stron, zapraszam do zapoznania się z 10 miejscami w Czechach do których warto udać się na weekend.

czech-republic

1 ZOO Safari – Dvur Kralove
Zoo Safari to prawdziwa gratka nie tylko dla najmłodszych członków rodziny. Czeskie Zoo jest tak naprawdę namiastką afrykańskiego Safari i wszystkie zwierzęta możemy zobaczyć poruszając się po zoo safaribusem (siadając w środku lub na dachu safaribusa) lub kolejką. Aby nie stać w kolejkach, bilety do ZOO można kupić online tutaj:

ZOO Safari - Dvur Kralove

http://www.kudowa.net.pl/atrakcje.zoo_safari_dvur_kralove.html


2 Miasto Skalne Adrspach
Miasta skalnego nikomu nie trzeba przedstawiać. A kto go nie zna, jak najszybciej powinien nadrobić zaległości. To druga, najczęściej odwiedzana część Czech (zaraz po Pradze).   Ponad 100 metrowe skały zachwycają na każdym kroku. Zresztą sami zobaczcie:

Miasto Skalne Adrspach

Bilety do miasta skalnego można nabyć online (w polskich złotych): http://www.kudowa.net.pl/atrakcje.adrspach_skalne_miasto.html

3 Praga
Cudna Praga to idealne miejsce na wyrwanie się od otaczającej nas rzeczywistości. W mieście tym znajdziemy zarówno piękną architekturę, smaczną kuchnię, jak i błogą naturę. Do tego warto dodać niskie ceny, co sprawia, że cały pobyt jest czystą przyjemnością.

praga

4 Fortyfikacje w Kraliky
Niedaleko granicy z Polską znajdziemy również szereg schronów, który został w ostatnich latach odnowiony i udostępniony do zwiedzania.  Cała linia obrony liczy sobie aż 247 obiektów w tym 56 ciężkich schronów i 191 lekkich schronów bojowych.

Fortyfikacje w Kraliky

5 Park Narodowy Czeska Szwajcaria
Park Narodowy położony jest w północnych Czechach w powiecie Decin. Jednym z najciekawszych miejsc jest Pravčická brána, czyli najdłuższy w Europie łuk skalny. Jeśli szukacie pięknych widoków i wyzwań „kondycyjnych” to zdecydowanie polecam.

Park Narodowy Czeska SzwajcariaBooking.com

6 Kras Morawski
Kras Morawski należy do jednego z najpiękniejszych regionów krasowych w Europie. Na całym terenie znajduje się ponad 1600 jaskiń, z których kilka udostępnionych jest dla zwiedzających: Jaskinia Punkevní, Jaskinia Vypustek, Jaskinie Sloupsko-šošůvské, Jaskinia Katařinská oraz Jaskinia Balcarka.

kras morawski

7 Ścieżka w koronach drzew
Idealna propozycja na niedzielne popołudnie. Ścieżka w koronach drzew to znajdująca się w Jańskich Łaźniach swego rodzaju wieża widokowa. Droga na górę wynosi ponad 2km jednak nie da się tego odczuć. W środku znajduję się zjeżdżalnia w której można zjechać na dół :)
sciezka-posrod-koron

8 Pilzno
Jedno słowo – piwo 😉

piwo

9 Szpindlerowy Młyn
Szpindlerowy Młyn inaczej Czeskie Zakopane to największy ośrodek narciarski w Czechach. Zakocha się w nim każdy miłośnik sportów zimowych.

Szpindlerowy Młyn

10 Park Narodowy Szumawa
Na koniec coś dla kochających przyrodę. Piękny park mieszczący się przy granicy z Niemcami i Austrią zachwyci każdego.  Miejsce to stanowi największy zalesiony obszar leśny naszego kontynentu.  Panuje to prawdziwie baśniowy klimat.

szumawa

Na koniec warto zaznaczyć, że doskonałym miejscem na czeskie wycieczki jest przepiękna Kudowa Zdrój (tuż przy granicy czeskiej). Polecam szczególnie zaprzyjaźnioną Willę – http://www.willa-sudety.pl/, która będzie idealną bazą wypadową  :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.