10 miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Tajlandii

Do podróży po Tajlandii przymierzaliśmy się z przyjaciółmi przez wiele miesięcy. Już w kwietniu kupiliśmy bilety i powoli krok po kroku planowaliśmy nasz wyjazd. Oczywiście w międzyczasie nie dało się nie słuchać o przygotowaniach, wakacjach i wspomnieniach po wakacjach naszych pozostałych znajomych (wielkie dzięki ;p!). Ale wytrwaliśmy te cierpienia. Cierpliwie czekając, ostatniego dnia listopada zaczęliśmy jedną z najlepszych podróży naszego życia. Poniżej moje osobiste zestawienie 10 naj naj naj miejsc ;)! 

Tajlandia

  1. Wat Rong Khun w Chiang Rai

O mój Boże :)))) (nie da się zacząć inaczej myśląc o tej Świątyni). Przepiękna biała współczesna świątynia, która po prostu jest przefantastyczna.  Nawet mix małych piesków i kotków nie ma tutaj szans ;). To miejsce zdecydowanie na długo pozostanie w mojej pamięci! Co ciekawe, z zewnątrz w ogóle nie zapowiada tego, co jest w jej wnętrzu. Zresztą zobaczcie sami 😉

chiang raiIMG_8579chiangggg chiang

Tak, dobrze widzicie :) Kung Fu Panda, Czarodziejka z Księżyca czy np. Matrix 😉 Jaka jest tego historia? Projektant Świątyni uważa, że w prawdziwym świecie nie ma bohaterów, dlatego wypełnia wnętrze swojego dzieła bohaterami z filmów i bajek.  Każdego roku domalowywane są kolejne postacie ;).

2. Golden Triangle

Golden Triangle to must have dla każdego podróżnika ;)! 3 kraje, jedno miejsce.  Tym samym zobaczymy Tajlandię, Birmę i Laos „na raz” :) I takie też można zrobić zdjęcie. Dodatkowo, za ok. 30 zł można przepłynąć rzeką Mekong do Laosu!

IMG_8694

Zdjęcie zrobione w Laosie. W oddali widać Birmę, a po lewej stronie za Mekongiem jest Tajlandia. To tak jakby spełnić „niemożliwe do spełnienia marzenie” – być w kilku miejscach jednocześnie 😛 Jaram się do dziś 😀

3. Ayutthaya

Dawna stolica Tajlandii, w której znajduje się najpiękniejszy na świecie kompleks świątynny z dzwonowatymi słupami (widać, że skopiowałam z googla :P?). W każdym razie najpiękniejsze ruiny świątyń jakich w Europie nie spotkacie.  Mała wskazówka – na miejscu warto wypożyczyć rowery 😉

ajukalaIMG_8326IMG_8308IMG_8340

4. Railey Beach / Ton Sai

Prawdziwy raj na ziemi <3

IMG_0152aIMG_0561

5. Dach Banyan Tree w Bangkoku

To była zupełnie spontaniczna decyzja – „Spróbujmy wejść np. do tego hotelu jak gdyby nigdy nic i pojedźmy windą jak najwyżej”. Jak się okazało – lepiej trafić nie mogliśmy. Znaleźliśmy się w restauracji z widokiem na cały Bangkok <3

IMG_0854

I oczywiście zdjęcia z Googla 😛

Banyan Tree

Banyan Tree

6. Ukryta Laguna na Hong Island

Ukryta Laguna na Hong Island była jedną z części naszej wycieczki. Aby tam dotrzeć musieliśmy wsiąść do kajaków i popłynąć nimi po Morzu Andamańskim. Niezapomniane przeżycie :)!

IMG_0229

I wyspa Hong z googlowskiej oddali 😉

hong-island

7. Morski Park Narodowy Ao Phang Nga + James Bond Island

Co tu dużo pisać. Płyniesz, wzdychasz, płyniesz, wzdychasz… 😉 Zdecydowanie najpiękniejszy Park Narodowy na świecie 😉

IMG_0307

IMG_0303

Google prezentuje go jeszcze piękniej:

Ao Phang Nga National Park

+ gratka dla fanów Jamesa Bonda:

James Bong Island

jb

A jeśli w ogóle kręcą Was rejsy, to zapraszam tutaj :).

8. 1260 schodów dla widoku * (Tiger Cave Temple)

Zacznijmy od gwiazdki. Dlaczego? Hellołłłłł – 1260 schodów!!!!!! Kiedyś miałam przyjemność pokonać ponad 1400 schodów, ale było o wiele łatwiej. Cóż, dla kogoś, kto nie ma kondycji, zapamięta tę wspinaczkę do końca życia (miejscami schody są wysokie na ponad 30cm). Co wtedy pomyślałam – czas zacząć wykorzystywać multisporta na poważnie ;P! Ale dojście na szczyt wynagradza wszystko :)!

IMG_0508 IMG_0512

A całość wygląda mniej więcej tak:

Tiger Cave

1260

A sama świątynia, która jest na dole? Eee…

9. Wegetariańska restauracja Taste from Heaven w Chiang Mai

Na początku muszę zaznaczyć, że kocham mięso jak szalona. Ale dania w tej restauracji były tak pyszne, że z czystym sumieniem mogę umieścić ją w top 10 najlepszych miejsc, w których jadłam. Nie bez przyczyny miejsce to zostało nagrodzone „2016 Travelers’ Choice TripAdvisor”.  

IMG_8715

taste Taste-From-Heaven

10. All in one

Ciężko wybrać ostatnie miejsce, zatem będzie ich kilka :)

Bangkokbangkok

 Khao Luang Cave (świątynia w jaskini i karminie małpek)

IMG_0287bez bananow

Ao Nang

IMG_0484

Doi Inthanon 

IMG_8560

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.