10 miejsc idealnych na kolonie dla dziecka

Lato zbliża się wielkimi krokami. Tym samym warto zacząć rozglądać się za sposobem spędzenia wakacji najmłodszych członków rodziny.  Na pewno każdy z nas pamięta, że jako dziecko jedną z największych frajd było wyjechanie na kolonie. Zobaczmy 10 najlepszych miejsc na nadchodzące wakacje.

1. Włochy/Rimini
Pierwsza propozycja to kolonia do magicznych i wiecznie ciepłych Włoch. Codzienny program obejmuje gry, zabawy sportowe oraz oczywiście kąpiele w ciepłym morzu. To jednak nie wszystko, podczas 10-dniowego pobytu dzieci odbędą m.in wycieczkę do Mirabilandii – największego parku rozrywki Riwiery Adriatyckiej czy też perełki Europy – Wenecji.
Rimini-Beach

Więcej o kolonii: http://www.mamuno.pl/osw,64,Wlochy—Rimini,231 

2. Bułgaria / Bułgarski Brzeg

Bułgaria to jeden z krajów, którym zachwycali się nasi rodzice, zachwycamy się my i z pewnością zachwycą się nim nasze pociechy. Kraj ten to idealna propozycja na pierwsze kolonie dla dziecka. W programie kolonii znajdziemy zabawy i konkursy nad morzem, wycieczki, czy też dyskoteki w hotelu. Warto tu dodać, że pogoda w Bułgarii na pewno dopisze.

bulgaria

Więcej o kolonii: http://www.mamuno.pl/osw,55,Bulgaria—Sloneczny-Brzeg

3. Polska / Pogorzelica

Kolejna alternatywa to piękna polska Pogorzelica. Jeśli nie chcemy wysyłać dziecka do innego kraju lub czuje się ono pewniej w otoczeniu języka polskiego i bliskości domu warto wziąć pod uwagę właśnie tę opcję. W ramach kolonii m.in wycieczka do Niechorza, rozgrywki nad morzem i oczywiście polskie, smaczne jedzenie.

pogorzelica

Więcej i formacji tutaj: http://www.mamuno.pl/osw,66,Pogorzelica

4. Polska / Giżycko / Obóz żeglarski

Mazury to idealna alternatywa do wakacji nad morzem. Przepiękne krajobrazy, wspaniała atmosfera i rozwijanie (lub zaszczepienie) pasji dziecka do żeglarstwa.  Wszystko oczywiście pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów.  Czy można chcieć czegoś więcej?
gizycko

Więcej pod linkiem: http://www.mamuno.pl/osw,177,Oboz-Zeglarski—Gizycko

5. Grecja / Leptokaria

Czy wiecie, że w Grecji aż 250 dni w roku są pełne słońca? Dzięki takim statystykom, Grecja jest najbardziej słonecznym krajem w Europie i znajduje się pod tym względem także w ścisłej w czołówce światowej. Kolonia w Grecji to mix zabaw na świeżych powietrzu, rozgrywek i wycieczek m.in do Aten czy na Olimp.

grecja

Więcej informacji pod linkiem:  http://www.mamuno.pl/osw,99,Grecja—Leptokaria,244

6. Hiszpania /  Costa Brava

Hiszpania to mój osobiście ulubiony kraj. Słońce, plaża, niesamowita atmosfera i energia ludzi, gdzie tylko się nie obejrzysz. Kolonia w Hiszpanii to zdecydowanie jeden z moich faworytów. Poza grami i zabawami dzieci mają możliwość wycieczki do Barcelony (w tym zwiedzenie  Sagrady Familii, czy wizyta na stadionie Camp Nou – czyli marzenie niejednego chłopca).

costa

Więcej o kolonii tutaj: http://www.mamuno.pl/osw,65,Hiszpania—-Costa-Brava,252

7. Chorwacja / Crikvenica

Piękna Chorwacji to kraj 1000 wysp. Takich krajobrazów nie spotka się nigdzie indziej. Jeśli chcesz zaszczepić w dziecku miłość do natury, to właśnie tam. Program kolonii w Chorwacji to połączenie wypoczynku, gier, zabaw i wycieczek – w tym przypadku dzieci mogą pojechać m.in nad Plitwickie Jeziora czy na wyspę Krk.

chorwacja

Zainteresowani? Więcej informacji tutaj: http://www.mamuno.pl/osw,63,Chorwacja—Crikvenica

8. Czarnogóra / Vielka Voda

Czarnogóra, podobnie jak Bułgaria to wakacyjne marzenie naszych rodziców. Nie bez powodu, gdyż to przepiękny kraj, a  w lecie istny raj dla turystów. Poza piękną pogodą i smacznym jedzeniem, kolonia to atrakcyjny program rekreacyjno- sportowy z nagrodami. Ze względu na dostęp do boiska, wyjazd pokochają chłopcy uwielbiający grę w piłkę nożną.

Czarnogora

Więcej informacji pod linkiem: http://www.mamuno.pl/osw,49,Czarnogora—Ulcinj,255

9. Polskie Góry

Kolonia w Szklarskiej Porębie czy Karpacza to tydzień pieszych górskich wycieczek, zabaw, gier i wyjazdów do pobliskich miasteczek. Idealne dla dzieci, które mają dużo energii.

szklarska

10. Polska / Łukęcin

Łukęcin jako ostatnia propozycja to nic innego jak moje osobiste wspomnienia  z dzieciństwa. 2 tygodnie spania pod namiotami, wyprawy nad morze, gdzie po rozgrzewce w postaci przebiegnięcia kilka razy 100 metrów po brzegu morza można było się wykąpać w wodzie morza – którego temperatura i tak nie miała dla nas znaczenia. Oprócz tego piesze wycieczki do Pogorzelicy. Aż łezka w oku się kręci :)

lukecin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.